NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
CZY SESJA ZDJĘCIOWA JEST DLA MNIE?

jAK WYGLĄDA SESJA FOTOGRAFICZNA?
Wielu z Was zadaje sobie często pytanie jak wygląda sesja zdjęciowa, jak będziecie się na niej czuć, co będzie się na niej działo i wiele, wiele innych pytań. To całkowicie normalne, że macie różne obawy i pytania, szczególnie jeśli to Wasze pierwsze takie doświadczenie.
Zawsze staram się pokazać Wam mój świat fotografii tak pięknie, jak ja go postrzegam. Staram się zapewnić Wam takie warunki, abyście czuli się komfortowo już zanim zaczniemy robić zdjęcia, ponieważ nikt raczej nie lubi być fotografowany jak jest spięty, zawstydzony czy zestresowany. Dlatego ważne, żebyście wiedzieli - możecie czuć się u mnie swobodnie, jak u dobrej znajomej na herbacie, która dodatkowo zrobi Wam ładne zdjęcia :) Poniżej przygotowałam dla Was jeszcze kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania. Jeśli nie znajdziecie tutaj swojej odpowiedzi, zawsze możecie do mnie napisać w wiadomości prywatnej.​​​​​​​

JAK POZOWAĆ NA SESJI ZDJĘCIOWEJ? 
Wiele wątpliwości pojawia się u Was odnośnie ustawiania się do zdjęć. Nie każdy musi być obyty z aparatem, a ja jestem tutaj dla Was i moim zadaniem jest Was na sesji poprowadzić i pomóc się odpowiednio ustawić, jeśli macie z tym problem.
Dzięki temu, że udzielę Wam wszystkich niezbędnych wskazówek, nie musicie się martwić o to, że nie będziecie wiedzieć co macie ze sobą zrobić, gdzie położyć ręce, jak ustawić nogi albo gdzie macie się patrzeć.
Uwierzcie mi, że nie jesteście jedyną osobą, która ma taki problem i nie ma się czego bać, tylko przyjść na sesję i miło spędzić czas!

JAK SIĘ UBRAĆ NA SESJĘ ZDJĘCIOWĄ? 
To też jedno z najczęściej nurtujących Was pytań. Zawsze takie kwestie omawiamy na samym początku, aby ustalić też pierwotny zamysł sesji w pożądanym przez Was klimacie. Możecie mnie o wszystko dopytać, wysłać mi swoje propozycje ubrań dla siebie czy dla Waszych dzieci, ja z chęcią doradzę, co będzie najlepiej wyglądało na zdjęciach i wybierzemy takie stylizacje, w których będziecie czuli się komfortowo. 
Warto pamiętać też o tym, że zdjęcia z sesji fotograficznej mają nieść ze sobą między innymi walory estetyczne. Dlatego najczęściej wybieramy na sesje ubrania bez zbędnych nadruków i grafik, które mogą odwracać niepotrzebnie uwagę od Was, a stawiamy na ubrania o jednolitym kolorze o stonowanych odcieniach (w przypadku sesji rodzinnych w podobnych do siebie kolorach lub tylko częściach garderoby). Jeśli macie konkretny pomysł na stylizację do sesji, to możecie się nim ze mną podzielić, ja jestem otwarta na różne inicjatywy - razem coś wybierzemy!

ILE CZASU TRWA SESJA ZDJĘCIOWA? 
Warto zwrócić na to uwagę, że samo robienie zdjęć na sesji odbywa się tak na prawdę bardzo sprawnie - dlatego, że realizacja sesji fotograficznej zaczyna się już dużo wcześniej - przygotowuję wszystko tak, abyście Wy mogli na sesji spędzić możliwie jak najmniej czasu. W zależności od rodzaju sesji i ilości stylizacji jest to od 30 minut do 2 godzin.
 Często to właśnie czas jest tutaj kluczowym elementem, szczególnie przy sesjach rodzinnych czy dziecięcych, kiedy młodsze dzieciaki potrafią szybko się rozpraszać lub zacząć nudzić, a tym samym stać się nie najłatwiejszym kompanem na sesji. Dlatego nie musicie martwić się tym, że nie uda zrobić się zdjęcia dziecku, bo będzie się rozpraszać, ponieważ taka sesja jest możliwa do wykonania, tylko jej tempo jest wtedy takie, aby dostosować się do możliwości malucha.

W JAKIM MIEJSCU ODBĘDZIE SIĘ SESJA? 
Realizuję sesje zdjęciowe zarówno w we wnętrzach jak i w plenerze. Plenery najczęściej odbywają się na terenie Świętochłowic, Chorzowa lub Katowic, w godzinach późno popołudniowych, bądź wieczornych latem (w zależności od godziny zachodu słońca) - natomiast bywają lokalizacje, do których musimy nieco dalej dojechać, co wiąże się też z dodatkowym czasem poświęconym przed sesją i po sesji. Osobiście uważam, że plenery mają w sobie mnóstwo magii i jeśli tylko pogoda na to pozwala, to zawsze warto z niej skorzystać robiąc sesję na zewnątrz. Sesje realizuję również w studio fotograficznym zlokalizowanym w Tarnowskich Górach oraz dojeżdżam do Was robić sesje w domu.
W przypadku sesji rodzinnych z pieskami (które możecie zabrać na sesję, jeśli tylko chcecie), plenery sprawdzają się wyśmienicie!
________________________________________________

Poniżej możecie zobaczyć zapowiedzi i kulisy sesji zdjęciowych, a tym samym zerknąć jak może wyglądać Nasza wspólna sesja.
Tutaj zapraszam Was na Instagrama @nikolaklimiukfotografia, gdzie możecie zobaczyć więcej tego typu materiałów :)
Back to Top