Cześć, jestem Nikola
Moją pasją jest dostrzeganie w ludziach piękna, wrażliwości​, siły i zatrzymywanie ich takich na fotografii.
 Ważne momenty z naszego życia jak i nieuchwytne na co dzień drobnostki, które powodują uśmiech na naszych twarzach - to cudowne pamiątki - dla mnie są nimi fotografie. ​
Najważniejsza na zdjęciu jest dla mnie osoba. 
To ona nadaje charakter zdjęciu, pokazując swoje emocje, które w odpowiedniej aranżacji, miejscu i oświetleniu podkreślają jej osobowość. 
Moim ulubionym zajęciem dotyczącym fotografii jest wyszukiwanie przepięknych kreacji i lokalizacji w plenerze do sesji zdjęciowych z konkretnym projektem lub historią, którą wspólnie opowiadamy zdjęciami. Opowiedz mi swoją, a ja z chęcią pokażę ją najlepiej jak potrafię - na fotografii.
________________
Czy sesja fotograficzna jest dla mnie? 
Jak wygląda sesja fotograficzna?
Wielu z Was zadaje sobie często pytanie jak wygląda sesja zdjęciowa, jak będziecie się na niej czuć, co będzie się na niej działo i wiele, wiele innych pytań :) To całkowicie normalne, że macie różne obawy i pytania, szczególnie jeśli to Wasze pierwsze takie doświadczenie.​​​​​​​

JAK POZOWAĆ NA SESJI ZDJĘCIOWEJ? Wiele wątpliwości pojawia się u Was odnośnie ustawiania się do zdjęć. Nie każdy musi być obyty z aparatem, a ja jestem tutaj dla Was i moim zadaniem jest Was na sesji poprowadzić i pomóc się odpowiednio ustawić, jeśli macie z tym problem.
Dzięki temu, że udzielę Wam wszystkich niezbędnych wskazówek, nie musicie się martwić o to, że nie będziecie wiedzieć co macie ze sobą zrobić, gdzie położyć ręce, jak ustawić nogi albo gdzie macie się patrzeć.
Uwierzcie mi, że nie jesteście jedyną osobą, która ma taki problem i nie ma się czego bać, tylko przyjść na sesję i miło spędzić czas :D

JAK SIĘ UBRAĆ NA SESJĘ ZDJĘCIOWĄ? To też jedno z najczęściej nurtujących Was pytań. Zawsze takie kwestie omawiamy na samym początku, aby ustalić też pierwotny zamysł sesji w pożądanym przez Was klimacie. Możecie mnie o wszystko dopytać, wysłać mi swoje propozycje ubrań dla siebie czy dla Waszych dzieci, ja z chęcią doradzę, co będzie najlepiej wyglądało na zdjęciach i wybierzemy takie stylizacje, w których będziecie czuli się komfortowo. 

Warto pamiętać też o tym, że zdjęcia z sesji fotograficznej mają nieść ze sobą między innymi walory estetyczne. Dlatego najczęściej wybieramy na sesje ubrania bez zbędnych nadruków i grafik, które mogą odwracać niepotrzebnie uwagę od Was, a stawiamy na ubrania o jednolitym kolorze o stonowanych odcieniach (w przypadku sesji rodzinnych w podobnych do siebie kolorach lub tylko częściach garderoby). Jeśli macie konkretny pomysł na stylizację do sesji, to możecie się nim ze mną podzielić, ja jestem otwarta na różne inicjatywy ;)

ILE CZASU TRWA SESJA ZDJĘCIOWA? Warto zwrócić na to uwagę, że samo robienie zdjęć na sesji odbywa się tak na prawdę bardzo sprawnie - dlatego, że realizacja sesji fotograficznej zaczyna się już dużo wcześniej - przygotowuję wszystko tak, abyście Wy mogli na sesji spędzić możliwie jak najmniej czasu. W zależności od rodzaju sesji i ilości stylizacji jest to od 30 minut do 2 godzin.
 Często to właśnie czas jest tutaj kluczowym elementem, szczególnie przy sesjach rodzinnych czy dziecięcych, kiedy młodsze dzieciaki potrafią szybko się rozpraszać lub zacząć nudzić, a tym samym stać się nie najłatwiejszym kompanem na sesji ;D 

W JAKIM MIEJSCU ODBĘDZIE SIĘ SESJA? Realizuję sesje zdjęciowe zarówno w studio jak i w plenerze. Plenery najczęściej odbywają się na terenie Świętochłowic lub Chorzowa, w okolicach godziny 17 (w zależności od godziny zachodu słońca) - natomiast bywają lokalizacje, do których musimy nieco dalej dojechać, co wiąże się też z dodatkowym czasem poświęconym przed sesją i po sesji. Osobiście uważam, że plenery mają w sobie mnóstwo magii i jeśli tylko pogoda na to pozwala, to zawsze zachęcam do sesji właśnie na zewnątrz - natomiast ostateczna decyzja należy oczywiście do Was.
W przypadku sesji rodzinnych z pieskami (które możecie zabrać na sesję, jeśli tylko chcecie), plenery sprawdzają się wyśmienicie ;)

Poniżej możecie zobaczyć zapowiedzi dwóch sesji, a tym samym zerknąć na kilka momentów z sesji w plenerze:
- Zapraszam Cię też na Facebooka i do obserwacji na Instagramie -
Back to Top